Astrologu Italian Paolo Fox bën renditjen e shenjave të horoskopit për këtë javë (2 mars-8 mars) duke nisur nga shenja me më pak fat tek shenja më e favorizuar e cila renditet në vend të parë dhe mund t’i ndodhë diçka e mirë. Duke nisur me vendin e dymbëdhjetë:Virgjëresha- Ky është një viti i rëndësishëm për ju, sepse do të ketë javë me të vërtetë shumë special. Të premten dhe të shtunën mund të përjetoni ditë të tensionuara, bëni kujdes. Gjatë kësaj jave mund të jeni edhe të lodhur, dhe të pasigurtë. Kjo lodhje do të duket edhe në raportet më të tjerët. Nëse keni një histori da shurie që nuk po ecën, apo ish i dashuri ju ka krijuar problem duhet edhe më shumë kujdes. Përpiquni të jeni të qetë. Në vendin e njëmbëdhjetë Shigjetari- Planetë nervozë por mos u trembi është një periudhë kalimtare. Hyrja e marsit në shenjën tuaj ka krijuar shumë momente kur jeni acaruar. Por nëse disa njerëz janë sjellë në mënyrë të padrejtë me ju mund të nervozoheni sërish me ta. Kujdes me marrëdheniet inerpersonale dhe në punë. Sidomos të premten dhe të dielën mundohuni të jeni të qetë. Situata të tilla nuk mund të sjellin konflikte. Gjatë vjeshtës gjërat ndryshojnë, një pritje e dëshiruar.

Peshorja në vendin e dhjetë- Të lindurit në shenjën e Peshores që për disa vite kanë përjetuar situate të ekilibruara ‘flenë gjumë’ por kanë aftësinë të përjetojnë emocione të forta. E hëna dhe e marta janë dy ditë paksa jo në humor të mirë. Ndoshta ajo që po bëni nuk ju pëlqen dhe do të donit më shumë. E premta dhe e shtuna ditë të bukura për dashurinë. Binjakët në vendin e nëntë- Këtë javë do të përballeni me disa probleme. Gjatë fundjavës mund të keni edhe të papritura. Një shpenzim më shumë, probleme të vogla por mos u shqetësoni do të kalojnë. Kujdes të premten dhe të shtunën ditë të tensionuara. Në vendin e tetë Dashi- Ditë të mira për dashin duke nisur nga marsi. Studioni strategji të cilat në fillim të marsit do t’ju nxjerrin fitimtarë. Në këtë periudhë dëshironi të bëni shumë gjëra. Nëse keni prezantuar projekte do të keni rezultate positive. Kujdes me shpenzimet të mërkurën e të enjten. Sa i përket dashurisë ndani pak më shumë pasion me të tjerët. Në mars mund të ketë takime të rëndësishme. Nëse jeni single shihni rreth e qark.

Në vendin e shtatë Bricjapi- Nuk i doni komplikacioniet por ju ndodhin. Pëlqeni të jeni një pikë referimi për miqtë e familjen, por kjo mund t’ju mërzis paksa. Në aspektin e ndjenjave mund të arrini ultimatumin. Java nis paksa nervoze. E mërkura dhe e enjtja janë ditë të rëndësishme. Bëni lojën tuaj në dashuri, historitë e nisura së fundmi shkojnë mirë. Luani në vendin e gjashtë- Po përjetoni shumë tensione. Duket se shumë gjëra të nisura në javët e fundit kanë kaluar në plan të dytë. Kujdes në marrëdhënie. Nëse dikush ju ka tradhëtuar dhe nuk meriton besimin tuaj atëherë ktheni faqe. Historitë e reja janë të rëndësishme. E premtja dhe e shtuna ditë të mira për ju, kujdes me shpenzimet. Në vendin e pestë për këtë javë është Ujori- Po e rimerrni veten. Po dilni nga një situatë aspak e mirë fizike. Kush është i martuar mund të ndiejë pak lodhje në raport. E premtja dhe e shtuna ditë shumë të mirë për të githë ju që po përjetoni probleme ekonomike. Të reja ju presin sa i përket ndjenjave.

Peshqit në vendin e katërt- Po ndiheni gati të përjetoni emocione të mëdha. Një qiell i bukur për ju. Por kujdes e premtja dhe e shtuna ditë që mund të sjellin konflikte. Është moment i duhur për projekte të reja. Kërkoni stimuj të rinj mos u mbyllni në vetvete. Gaforrja në vendin e tretë- Shumë energji për shenjat e ujit. Shkojnë mirë raportet në punë e dashuri. Me shumë mundësi duke nisur nga e mërkura do të keni lajme të mira. Ka ardhur koha të guxoni edhe në dashuri. E diela 25 shkurt një ditë e mbushur me pasion dhe emocione të forta. Demi shenja e dytë më e favorizuar e javës- Suksesi nuk vihet në diskutim, nuk ka tensione cka do të thotë që ndjeni nevojën të ndryshoni. Për momentin nuk ka ndryshime të mëdha. Tashmë do të reagoni më mitë, keni më shumë dëshirë të veproni e të doni. Marsi dhe prilli janë muaj shumë të bukur për të gjithë ata që duan të martohen apo të bashkëjetojnë. Nëse keni thënë jo dikujt ndoshta do të rimendoheni dhe të rigjeni një dashuri të së shkuarës. Dhe shenja më me fat e kësaj jave do të jetë Akrepi- Një qiell shumë i mirë për të gjithë ata që kanë hapur një aktivitet. Pak probleme në çështje ligjore ku duhet të tregoni se keni të drejtë. Ndonjëherë jeni shumë agresivë dhe kështu kaloni kufinjtë edhe pse keni të drejtë. Të shumta mundësitë që të ndiheni të vlerësuar edhe në dashuri.