Jo më kot shumë femra janë të fiksuara pas horoskopit. Ai mund të tregojë shumë rreth dashurisë, seksit, pasionit, fatit. Madje edhe se sa seksi, interesantë, këmbëngulës ose antipatikë jeni ju dhe ata që ju rrethojnë. Në këtë listë mund të shihni karakteristikat e çdokujt sipas shenjës së horoskopit.

Dashi

Do ta ndiqni një Dash për gjatë gjithë jetës tuaj. I pavarur dhe impulsive, Dashi kërkon të jetë më kërkues nga jeta. Pasioni dhe impulsiviteti që ata kanë do t’ju marrë frymën. Do bëheni një skllav i dëshirave dhe aventurave të tyre.

Demi

Ka ndonjë mashkull ose femër më seksi sesa ata që mbarojnë një punë që u cakton? Për shkak të këmbënguljes së tyre, të lindur e kësaj shenje tentojnë të jenë udhëheqës në çdo industry që futen. Ata pëlqejnë të rrethohen nga gjëra të mrekullueshme dhe duan të sigurohen që ju jeni një prej tyre.

Binjakët

Nëse kërkoni vetëm një fjalë të thuhet, kërkoni një Binjakë. Do dashuroni të gjeni një binjakë të flasë, tregimet e tyre janë shumë të bukura. Jini të kujdesshëm gjithsesi për të gjithë sharmin e tij, ato nuk janë të prirur të kenë gjuhë të mprehtë. Ata do t’ju kërkojnë falje sapo të kuptojnë që ju kanë lënduar.

Gaforrja

Gaforrja është me e paparashikueshmja nga shenjat. Nuk e dini kurrë se çfarë do merrni nga ata. Njerëzit e lindur të kësaj shenje janë midis pavarësisë dhe të qenurit shumë i ngjitur, të butë dhe të ashpër, herë shumë të atashuar dhe shumë të ftohtë. Shpirti i lirë i Gaforres nuk vjen pa një kosto që është paparashikueshmëria e tyre. Është ë vështirë të largoni një gaforre.

Luani

Një Luan është dikush që ju takoni në një bar dhe mund të shkoni në shtëpi pa pirë asnjë gotë. Nëse nuk keni takuar ndonjëherë një luan do ta kuptoni se sa keni humbur. Të lindurit e kësaj shenje rrezatojnë energji dhe ngrohtësi. Për shkak të kësaj ata zhvillojnë një imazh shumë të mirë dhe egon e tyre.

Virgjëresha

Nëse je i mirë në lojërat e inteligjencës atëherë bën mirë të shkosh pas një virgjëreshe. Nuk ka asgjë më tërheqëse sesa një mashkull me të cilin mund të bësh biseda të tilla. Nëse jeni në shtrat apo në rrugë nuk ka rëndësi, një virgjëreshë do të dijë gjithmonë të zgjidhë një problem. Ata që i përkasin kësaj shenje të habisin gjithmonë me një set veglash apo njohurish që e mbajnë gjithmonë me vete.

Peshorja

Nëse kërkon dikë që të kuptojë thellësinë e shpirtit tuaj atëherë kërkoni një peshore. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë janë shumë të ndjeshëm dhe do mundohen t’ju njohin edhe nëse ju ndjeni se nuk keni më mistere për t’u zbuluar. Ata nuk janë njerëz të cilëve mund t’u ushtrosh presion kështu që nëse po kërkoni dikë mbi të cilin të keni kontroll, hiqni dorë nga peshorja.

Akrepi

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë mund të jenë të errët. Ata mund t’ju djegin më shpejt sesa mund t’ju bëjnë për vete. Ata janë perfektë për njerëz që kërkojnë marrëdhënie të komplikuara plot me ngjitje­zbritje.

Shigjetari

Nëse tërhiqeni nga xhentilesa dhe natyra e ndjeshme njerëzore atëherë bëni mirë t’i gjeni vetes një shigjetar. Njerëzit e kësaj shenje do t’ju zbusin me dashuri dhe ngrohtësi dhe do ju tregojnë shumë rreth vetes së tyre. Njëkohësisht një shigjetar tenton të hapet me këdo kështu që do t’ju duhet të mësoheni ta ndani atë me njerëz të tjerë.

Bricjapi

Nëse po kërkoni një Denzel Ëashington atëherë njihuni me një Bricjap. Kjo shenjë është shumë e qëndrueshme dhe stoike në besimet e saj. Ata nuk shprehen lehtësisht dhe buzët e tyre të kyçura do të krijojnë gjithmonë një hije misteri. A ka ndonjë gjë më joshëse se heshtja?

Ujori

Njerëzit e lindur në shenjën e Ujorit janë sharmantë, pa e ditur këtë. Ata nuk janë domosdoshmërisht të sjellshëm ose të qetë, në fakt zakonisht janë e kundërta e kësaj. Ata kanë tendencën të dëshirojnë të ishin ndryshe, por ata janë në më të mirën e tyre kur nuk përpiqen të jenë dikush tjetër në përgjithësi.

Peshqit

Të dashuruarit e kësaj shenje janë shumë fleksibël. Ata janë të njohur për të qenë thellësisht emocional, për të mos e quajtur naiv. Por mos e ngatërroni naivitetin e tyre me pafajësinë. Ata kanë shpirtra të vjetra dhedituria e tyre nuk është për tu anashkaluar, megjithatë, nëqoftëse ata kërcënohen, ata do t’ju sulmojnë.