Në debatin publik që po bëhet në lidhje me listat e hapura ku Lulzim Basha dhe Ilir Meta kanë dalë kundër vullnetit të 85% të shqipëtarëve, kryeministri Rama mbrëmë ka reaguar me anë të një videoje në instagram.

Duke risjellë një deklaratë të Lulzim Bashës i cili para disa muajsh ishte pro listave të hapura, kryeminstri Rama duke ironizuar qëndrimin e sotëm të kryedemokratit shkruan poshtë videos: Sigurisht që po.