02.10.2023 05:15
Home Kryesoret

Kryesoret

Rama kërkon sanksione për Serbinë/ Berisha: Edhe Kroacia ka vuajtur nga Beogradi

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës zyrtare në Kroaci analizoi tensionet e fundit veri të Kosovës dhe vrasjen e efektivit të Policisë së Kosovë, nga...

Erdogan:Turqia nuk pret më asgjë nga Be-jaa

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan tha se vendi i tij “nuk pret më asgjë nga Bashkimi Evropian, i cili na ka lënë të...

Rama:Do korrigjojmë administrimin e fondeve të be-së për bujqësinë

Pas pezullimit të fondeve IPARD të Bashkimit Europian, kryeministri Edi Rama tha nga Kroacia se do të ketë korrektime në fushën e administrimit të...

Shqipëri – Kroaci, nënshkruhet marrëveshja për sigurimet shoqërore! Përfitojnë 3 mijë shqiptarë

Kroacia iu shtua sot listës së shteteve me të cilat Shqipëria ka nënshkruar marrëveshje për njohjen reciproke të kontributeve të sigurimeve shoqërore. Ministri i Financave...

Veliaj pret Presidentin e Parë të Parlamentit të Landtag-ut të Vjenës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Presidentin e Parë të Parlamentit të Landtag-ut të Vjenës, Ernst Woller, qytet i cili zbaton prej...

Kosova, Shqipëria dhe SHBA përballë Serbisë

Si duhet ta menaxhojë Kosova fitoren pas ngjarjes së rëndë të 23 shtatorit në Manastirin e Banjskës? Përse kjo fitore ka sjellë një situatë...

Nis programi i edukimit të dyfishtë në Holberton School Albania, Muzhaqi: Kodimi, gjuha e...

Holberton School Albania në partneritet me Shkollën Profesionale “Hermann Gmeiner” dhe Shkollën Teknike Elektrike “Gjergj Canco”, në Tiranë do të fillojnë më 16 tetor...

Ministrja e Jashtme e Kosovës paralajmëron: Do të ketë luftë nëse ndërkombëtarët e tolerojnë...

Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla ka paralajmëruar luftë, në rast se, siç ka thënë ajo, komuniteti ndërkombëtar vazhdon qasjen e...

Veliaj pret Presidentin e Parë të Parlamentit të Landtag-ut të Vjenës: “Mirënjohje për ndihmën...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti Presidentin e Parë të Parlamentit të Landtag-ut të Vjenës, Ernst Woller, qytet i cili zbaton prej...

Pas planit të Laert Haxhiut për eliminimin e Musabelliut dhe Selimin, KLP diskuton për...

Pas planit të Laert Haxhiut për të vrarë dy prokuroret Doloreza Musabelliu dhe Merita Selimin, në Këshillin e Lartë të Prokurorisë po zhvillohet një...