16.04.2024 05:26
Home Kryesoret

Kryesoret

Zyrtarët amerikanë: Kina po forcon makinerinë e luftës ruse në Ukrainë

Kina po mbështet agresionin rus në Ukrainë duke ndihmuar Moskën në përforcimin më të madh ushtarak që nga epoka sovjetike, duke ofruar teknologji për...

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael rrëfen orët e sulmit nga Irani, sa shqiptarë u...

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe, ka rrëfyer në emisionin “Debat” në A2CNN, orët e sulmit me dronë dhe raketa nga Irani. Ajo...

Përplasja Iran-Izrael me qindra dronë e raketa, gjenerali Lleshaj: Të dy palët arritën qëllimet...

Gjenerali Sandër Lleshaj, i cili ka mbajtur më parë edhe postin e ministrit të Brendshëm, i ftuar në studion e emisionit “Breaking” me gazetarin...

Horoskopi për ditën e Martë, 16 Prill 2024

Dashi Përqendrohuni në realizimin e një plani efikas për punën tuaj, pasi ky është një moment shumë i rëndësishëm për karrierën tuaj aktuale. Mos jini...

“Transformimi i Shqipërisë shihet me admirim”, Rama: Integrimi në BE? Nuk duhet të merremi...

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar gjatë intervistës në emisionin “Real Story” se transformimi i Shqipërisë shikohet me shumë respekt dhe me admirim. Sa i përket...

Marrëveshjet me Francën/ Rama: Më shumë kemi marrë se kemi dhënë. Përpjekje e madhe...

Kryeministri Edi Rama, në intervistën për emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla në ABC News, foli edhe për marrëveshjet e nënshkruara mes qeverisë...

“Nder e krenari”, Rama për pritjen nga Macron: Ceremoniali mbresëlënës, nder i posaçëm për...

Kryeministri Edi Rama e cilëson si një nder dhe krenari vizitën dhe pritjen që i bëri presidenti francez Emmanuel Macron në Paris. Në një...

“Shkrihen” shoqatat e biznesit/ Qeveria synon krijimin e një dhome ekonomike kombëtare, bizneset kundërshtojnë

19 shoqata biznesi i kanë dërguar një letër qeverisëse nëpërmjet së cilës shtrojnë disa pikëpyetje dhe kundërshtime në lidhje me projektligjin e ri që...

Ambasadori i BE-së takohet me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Silvio Gonzato është takuar me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese Holta Zaçajn. Nëpërmjet një postimi në platformën X, diplomati evropian...

Osmani e Begaj takim në Prishtinë, vlerësojnë marrëdhëniet vëllazërore mes Kosovës e Shqipërisë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka pritur në takim homologun e saj shqiptar, Bajram Begaj, i cili do të marrë pjesë në Forumin Ndërkombëtar...