Rita Ora ka filluar një romancë të re, ndërsa kohët e fundit ka nisur dhe pushimet me të dashurin e saj në Ibiza, Spanjë.Ajo është në një lidhje dashurie me regjisorin e filmave dhe videove muzikore hunky, Romain Gavras, 39 vjeç.Me një grup miqsh, ata kanë shijuar detin dhe rrezet e diellit.

Disa ditë më parë këngëtarja u fotografuar nga paparacët ‘topless’, teksa po zhytej në det.Por duket se Rita i paska ‘bezdi’ bikinet dhe preferon të qëndroj ‘topless’ para të dashurit dhe miqëve të saj.Këngëtarja është fotografuar sërish ‘topless’ teksa merr rreze dielli në praninë e miqëve. Siç duket edhe në foto edhe pse ka hequr bikini Rita Ora, nuk ka harruar të vendosë aksesorët e shumtë.