Aferdita ne Bricjap qe nga dt 8 Janar ne shenjen ku Marsi eshte shume i fu qishem ,fillon dhe behet me e brendshme. Ne kete rast Aferdita do behet me serioze dhe me melankolike. Nje ndjenje hidherimi apo dhimbje per nje marr edhenie qe e ka humbur do ndjehet gjithmone Nje ton pak Gri do mbuloj ceshtjet e Zemres.

Megjithate Aferdita do na beje te ndjehemi te lumtur me gjera te thjeshta cilesore dhe jo te tepruara. Lidhja e bukur qe bene sot me Marsin do sjelle pa dyshim nevojen per te pare gjera dhe veprime konkrete ne nje marredhenie erotike e personale. Pra cdo marr edhenie qe ka mase meter thellesi dhe cilesi do ju sjelle lumturi kete fundjave.

Dashi
Do gjeni njeriun e duhur per te bere biznes keto dite apo per ti dhene fjalen per nje lidhje te qendrueshme ne jeten erotike e personale.

Demi
Kjo fundjave do sjelle nje inisiative te mire ne ceshtjet ekonomike Nje rregullim por edhe nje marredhenie ero tike me dike qe jeton large do behet realitet

Binjaket
Nje marreveshje e fshhte sot apo nje pune e padeklaruar do ju shpetoj nga nje detyrim ekonomik Po keshtu do keni nje takim privat te fshehte dhe konkret

Gaforrja
Do ju vij nje mebshtetje nga nje mik apo i njohur dhe do perfundoni me sukses nje marreveshje pune apo bashkepunimi Ne jeten personale merrni vendime martesash

Luani
Ne jeten tuaj fillon ju hapet ne nje drejtim pune dhe personal qe nuk e kishit menduar apo pritur me pare Por konkretisht do filloni nje projekt apo nje bashkejetese shume te mire

Virgjeresha
Interesat tuaja kane mundesine te dalin edhe nje here ne qender te vemendjes Po keshtu edhe jeta juaj ero tike Por ndryshimi eshte se do vlersoni nje person me konkret sesa nje person qe ju josh

Peshorja
Do keni takime romantike ne shtepine tuaj Shume pasionante dhe konkrete megjithese do jete e fshehte E rendesishme eshte se kjo marredhenie do behet e qendrueshme

Akrepi
Do ju ofrojne nje bashkepunim shume te rendesishem dhe konkret Do takoni nje person qe do bej realitet nje qellim tuajain megjithese jeni ne nje moment shume antagonist me boten

Shigjetari
Nje moment shume i qarte dhe i mire me punen dhe me ekonomine fillon keto dite dhe duhet te merni me te miren e mundeshme Pasi Lumi nuk sjell shpesh here kucura si keto te sotmet

Bricjapi
Do keni fatin e madh te jeni edhe nje here te dashuruar dhe te afruar me nje person qe ju sjell konkretisht lumturine ashtu sic e doni ju Aferdita ne shenjen tuaj ju flerton

Ujori
Shper thimet e diteve te fundit do ti znen vendin nje qetsi dhe lidhje konkrtete me punen dhe nje ndjenje te qendrueshme familjare Burrimi i stabiliteti shpirteror do behet nje lidhje e fshehte ero tike apo takim dhe nje pune qe ju pelqen

Peshqit
Do keni nje takim shume te mire me fatin dhe do ju ndryshoj per mire rrjedhen e ngjarjeve ne jeten tuaj Nje pune e re apo nje lidhje e re ju sjell shume mbaresi