Fotografia e Teas dhe Beartit duke shkëmbyer puthje në buzë bëri xhiron e rrjetit ditën e djeshme. Komente tepër neg ative vijnë nga ndjekësit e Teas në foton e saj në Instagram, ku ka pozuar krahë Andit, në natën e fundit në “Për’Puthen” pasi ata vendosën të dalin prej aty për t’u njohur më tepër me njëri-tjetrin jashtë.

“Sa fallco paske qen”, shkruan një nga ndjekësit, ndërkohë që të tjerë shkruajnë: “Harram e paçi kohën që ju kemi kushtuar”, “gënjeve një popull, si nuk të vjen turp?”, “turp të të vijë, mashtruese”.

Por ende nuk ka një njoftim publik të Teas, e cila gjithçka ka publikuar, është një video në Instastory ku hidhet në dëborë, e cila është realizuar kur ka qenë pranë Beartit dhe një tjetër ku bën reklamë biznesi.

Në anën tjetër, Andi ka mbetur pa fjalë nga gjithë sa ka ndodhur, ndërsa ka paralajmëruar se bashkë me Tean do të jenë live dhe do të sqarojnë të gjithë situatën e krijuar dhe vërtetësinë e atyre fotove.

Kurse, i “treti” që tashmë ka kaluar në vend “të parë”në këtë histori, Bearti, ka reaguar përmes një video në rrjete sociale ku e pranon që është në një lidhje me Tean dhe thotë se dashuria e tij me Tean është një dashuri e vërtetë.