17.10.2021 11:04
Home Tags Perputhen

Tag: Perputhen

Milan, asnjëherë më mirë se këtë sezon

Milan ka arritur të fitojë ndeshjen kundër Veronës në kampionat me rezultatin 3-2. Një rezultat që i jep fitoren e 7-të në 8 ndeshje...

Paris, mbillen 170 000 pemë për përmirësimin e cilësisë së ajrit

Parisi është një metropol urban me ndotje të tepërt të ajrit . Tani, kryeqyteti francez po kërkon të përmirësojë klimën e qytetit duke mbjellë...

Sendet personale të Amy Winehouse në ankand

Familja e Amy Winehouse hap dollapët e divës së këngës, e cila vdiq 10 vjet më parë në shtëpinë e saj nga helmimi nga...

Si e përballon refuzimin bazuar në shenjën tënde të horoskopit

Të gjithë jemi përballur me refuzimin në një moment të caktuar të jetës tonë. Ka persona që reagojnë shumë, keq, të tjerë që e...

Lidhje dashurore me ish- të dashurin e mikes së ngushtë? Ja si përgjigjet Semi

Mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e “Big Brother Vip” po diskutohej nëse dikush prej banorëve do pranonte apo jo të krijonte një lidhje dashurore...

Lindin trinjakë te “Mbretëresha Geraldinë”, Manastirliu publikon foton: Familja e re përfiton menjëherë 360...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë një moment të veçantë në “Facebook”, ndërsa ka publikuar foto të trinjakëve Amal, Alfio dhe Amea, të...

Edhe Maqedonia e Veriut zhvillon sot zgjedhjet lokale, qytetarët votojnë për krerët e komunave

Në Maqedoninë e Veriut për të shtatën herë që nga historia e pavarësisë së vendit mbahen zgjedhjet lokale. Sot zhvillohet procesi zgjedhor. Në garë...

FOTO-LAJM / Hazizi dhe Fatima nga Afganistani i bashkohen Maratonës së Tiranës

Hazizi dhe Fatima, çifti nga Afganistani, që mbërriti bashkë me refugjatët e parë që lanë vendin e tyre për shkak të l u f...

“Shqiptari i parë”, edhe Premierliga i gëzohet arritjes së Armando Brojës

Armando Broja ka hyrë këtë të shtunë në librat e historisë së klubit të Southampton, por edhe të futbollit shqiptar. Sulmuesi i Shqipërisë, me...

Trupat e KFOR-it tërhiqen sot nga pikat kufitare me Serbinë pas marrëveshjes për targat

Tashmë edhe zyrtarisht janë larguar nga pika kufitare në Jarinje, trupat e KFOR-it, pas qëndrimit të tyre dyjavor, si rezultat i zhvillimeve që ndodhën...