Kur se mban shpirti yt, si mund ta mbajë shpirti i tjetërkujt? Epo ja që kjo shprehje që thuhet për sekretet nuk zbatohet për këto shenja të horoskopit të cilët janë aq të rezervuar saqë do e bëjnë më mirë sesa ti një sekret.

Bricjapi-Ndër shenjat më të rezervuara është Bricjapi. Mban gjithmonë distancën me të tjerët dhe nuk thotë ato që s`duhen thënë, për asnjë arsye.

Ujori-Ujori nuk do t`ia falte vetes nxjerrjen e një sekreti. Kështu mund t`i besosh ç`të duash.

Peshorja-Një nga shenja më të sigurta për t`i besuar sekretet. E rezervuar dhe me respekt total ndaj besimit që dikush i ka dhënë. Dëgjues i shkëlqyer.

Akrepi-I urren thashethemet dhe brenda vetes ka shumë xhepa ku ruan sekretet.