Kryeministri Rama ka shpërndarë një video me pamje nga autostrada e Spanjës ku duken bllokimi total dhe kolapsi në rrugë për shkak të kushteve të jashtëzakonshme atmosferike, njësoj si në Shqipëri.

Rama ka ironizuar opozitën dhe Presidentin Meta të cilët kanë akuzuar strukturat e shtetit për krijimin e situatave të tilla edhe në Shqipëri. “S?S Autostrada A2 në Spanjë – Apel për ndihmë nga PD për kripë?LSI për fall☕️ Andi Bushati për analizë?”- shkruan Rama.

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)