Atalanta's German defender Robin Gosens celebrates after scoring during the Italian Serie A football match Atalanta vs Lazio played on June 24, 2020 behind closed doors at the Atleti Azzurri d'Italia stadium in Bergamo, as the country eases its lockdown aimed at curbing the spread of the COVID-19 infection, caused by the novel coronavirus. (Photo by Miguel MEDINA / AFP) (Photo by MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)

Seria A ka hyrë në një fazë interesante sa i takon garës për një vend në zonën Champions.

Atalanta vazhdon marshimin në Serie A dhe fitorja e sotme në Verona tani i  fut të dridhurat edhe ekipeve të tjera që synojnë zonën Champions si Milan, Juventus por edhe Roma e Napoli.

Mjaftuan dy gola në pjesën e parë (Malinovskyi me penallti dhe Duvan Zapata) për të marrë 3 pikët. Skuadra e Gasperinit ka arritur 6 fitore në 7 ndeshjet e fundit (humbja e vetme me i nterin) në Serie A.