Gazetari Mero Baze ka komentuar takimin e Fatmir Mediut dhe djalit të tij me Sali Berishën.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Baze ironizon se takimi është zhvilluar për t’i kujtuar borxhin që i ka Shkëlzen Berishës sa i përket tragjedisë së Gërdecit.

 

“Fatmir Mediu e ka gjetur mënyrën si ti kujtoj Berishës borxhin që i ka për djalin e tij në Gërdec. I ka çuar djalin e vet në zyrë për ti kujtuar se i duhen vota për të mbrojtur të ardhmen e tij.”– shkruan Baze.