17.04.2024 08:04
Home Tags Fatmir Mediu

Tag: Fatmir Mediu

“Tirana është transformuar”, Veliaj: Topat e baltës nuk na ndalin, në fund do ta...

“Të jesh lider i mirë duhet të dish të marrësh vendimet e duhura në momentin e duhur. Falë tyre Tirana është transformuar rrënjësisht” deklaroi...

Aktorit Mirush Kabashi i jepet titulli “Qytetar Nderi” i Durrësit

Bashkia e Durrësit miratoi ka nderuar me titullin “Qytetar Nderi” aktorin e mirënjohur të teatrit dhe kinemasë shqiptare, Mirush Kabashi (pas vdekjes). Sot në qytetin...

Nuk ju kujtohet ëndrra që keni parë? Ja arsyeja pse ndodh kjo gjë

Shumë njerëz zgjohen me një ndjenjë të paqartë që kanë ëndërruar, por kur përpiqen të kujtojnë specifikat, detajet rrëshqasin si rërë nëpër gishta. Ky...

Izraeli miraton një plan prej 5 miliardë dollarësh për rindërtimin pranë kufirit me Gazën

Izraeli ka miratuar një plan 5 vjeçar që do të parashikon shpenzimin e 5 miliardë dollarëve për rindërtimin dhe forcimin e komuniteteve pranë kufirit...

Çudit gazetari: Egla ka “crush” me Heidin

Gjatë diskutimit në emisionin e mëngjesit “Në shtëpinë tonë”, gazetari Andi Vrapi ka pyetur të tjerët nëse e besojnë teorinë e ndarë së fundmi...

Roma më pranë gjysmëfinaleve të Europa League, De Rossi: Presim një Milan sulmues, por...

Pas fitores në aktin e parë çerekfinal të Europa Leagues ndaj Milanit në “San Siro”, Roma e sheh veten më pranë gjysmëfinaleve, megjithatë në...

Japonia goditet nga një tërmet i fortë, nuk ka rrezik për cunami

Një tërmet me magnitudë 6.3 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot në pjesën lindore të Japonisë. Sipas USGS, nuk është lëshuar asnjë paralajmërim...

Dënimi me burg i Safet Gjicit dhe Alma Kaçit, zbardhet vendimi i arsyetuar i...

Zbardhet vendimi i arsyetuar i Gjykatës së Posaçme, e cila pas shqyrtimit të dosjes së SPAK, vendosi dënimin me 2 vite burg ish-kryebashkiakun e...

Shenjat që duan pa kushte, pavarësisht se çfarë u bëni atyre

Nga natyra, njerëzit priren të jenë të paqëndrueshëm dhe ndonjëherë edhe egoistë. Dhe ndërsa ne të gjithë duam ‘të duam dhe të na duan’...

Osmani: Vuçiçi është përgjegjës për ndalimin e qytetarëve kosovarë në Serbi

Krerët e Kosovës, presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, kanë akuzuar Serbinë se ka ndaluar autobusë me udhëtarë kosovarë në kufijtë e saj...