Milan ka mundur 2-1 Genoa-n dhe ka marrë një fitore të rëndësishme për Champions League. Rebic dhe nja autogol i Scamacca-s i kanë dhuruar tri pikët Djallit, por edhe dy ndërhyrje të jashtëzakonshme të Tomori-t dhe Kjaer-it në fundin e ndeshjes.

Me Donnarumma-n e mposhtur, danezi dhe anglezi kanë shmangur një gol të sigurt dhe kanë shpëtuar rezultatin.