Gazetari i njohur, Mero Baze ka reaguar në lidhje me statusin e fundit të ish-kryeministrit Berisha, në të cilin ky i fundin nuk e pranon disfatën e radhës në zgjedhjet e 25 prillit. Baze me ironi shkruan se Berisha po ulëret pse nuk ka gjetur në kuti votën e Kim Kardashian dhe mendon se ja kanë vjedhur para 25 prillit.

Statusi i plotë i Mero Bazes: Sali Berisha më në fund doli nga shpella. Po ulëret pse nuk ka gjetur në kuti votën e Kim Kardashian dhe mendon se ja kanë vjedhur para 25 prillit. U nxitua dhe ka 3 ditë që feston fitoren.
Ah bishtpërdredhura! E paska gënjyer.