I ftuar në emisionin ‘Breaking’, gazetari Flogert Muça ka komentuar edhe deklaratat dhe sjelljet e ‘pazakonta’ të Presidentit Ilir Meta. Muça tha se Meta po tenton të vetëshpallet ‘viktimë’ politike por ai vetë është pikërisht agresori. ‘Gjuha që Meta ka përdorur është gjuha që në 2021 është e tmerrshme ta mendosh, të bësh deklarata të tilla që çojnë në vëllavrasje vetëm për pushtet është absurde” u shpreh Muça. Lexo.al/