Gazeta italiane “Tuttosport” ka dhënë ditën e sotme lajmin e bujshëm që Murinjo po kërkon të transferojë tek Roma portierin e Juves, Xhanluixhi Bufon. Sipas të përditshmes italiane, Murinjo për kërkon të formojë një ekip sa më kompakt dhe ka përveshur mëngët ende pa marrë detyrën e re.

Në krahun tjetër Bufon ka zyrtarizuar largimin e tij nga Juvja në fund të sezonit dhe po kërkon një ekip të denjë për sezonin tjetër, teksa kusht për të është të qëndrojë afër shtëpisë së tij, gjë të cilën Roma do ta kishte të thjeshtë t’ia ofronte.

Nuk dihet ende se çdo të ndodhë me të ardhmen me gardianin italian, por një dyshe si Murinjo-Bufon do të bënte bujë në Itali.

PANORAMASPORT.AL