Gafa e kreut të PD Lulzim Basha në ditën e Filter Bajramit ka shkaktuar shumë reagime, por ka sherbyer dhe si element humori.

Kryeopozitari ka takuar Baba Mondin, i cili i përket fesë bektashiane në vend që të takonte H.Bujar Spahiun, kryetarin e Komunitetit Mysliman të Shqipërisë.

Lidhur me këtë gafe ka reaguar ish kreu i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu, i cili e ka ironizuar këtë veprim të Bashës, duke shkuar deri atje sa te thote se mund te shkoje dhe te Papa, pasi ne kete gjendje ehste pas humbjes.

Në një postim, ai shprehet se nuk u çudit fare me këtë gjest, ndërsa ka cituar edhe një shprehje popullore: “I ka marr Zoti mendjen, prandaj hapi rrugë budallait”.

“SAPO NDODHI: Mediat kanë shpërthyer me tallje sepse Lulzim Basha ngatrroi Bajramin me Ditën e Ashures dhe shkoi për urrim tek Teqeja Baba Mondit.

Në fakt unë prisja të shkonte në Vatikan, tek Papa me dy kokrra vezë, për të festuar Pashkët për Ringjallje.

Populli thotë: “I ka marr Zoti mendjen, prandaj hapi rrugë budallait”

Gjithsesi Baba Mondi do ja ketë hequr magjinë e keqe me fije leshi ose me sheqer”, shkruan Spahiu.