28.09.2023 06:39
Home Tags Ironi

Tag: ironi

Ndahet nga jeta pas luftës me sëmundjen rëndë aktori i njohur

Është ndarë nga jeta aktori që luajti personazhin shumë të dashur të Dumbledore në filmat e “Harry Potter”. Michael Gambon ka vdekur në moshën...

4 arsye përse nuk duhet ta teproni me bukën

Buka është padyshim e mrekullueshme në shije dhe në shqisa por sa i përket shëndetit jo dhe aq. Buka është e para prej së...

Megaoperacioni/ Ministri Balla përgëzon Policinë: U zbardhën 16 ngjarje të rënda kriminale. Bashkëpunoni për...

Ministri i Brendshëm Taulant Balla përgëzoi Policinë e Shtetit për suksesin e arritur në kuadër të megaoperacionit të koduar “Never_Forget” përmes një postimi në...

SPAK, po heton dhe Berishën, Metën apo familjarët e tyre? Dumani: “Gërdeci”, në hetim....

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, SPAK në një takim jo formal me gazetarët ka dhënë detaje për disa nga dosjet më të lakuara në...

Po ju bëni pjesë në listë? Njihuni me 5 shenjat më punëtore të horoskopit

Nga elasticiteti i tyre, tek qasja e disiplinuar, le të eksplorojmë shenjat e zodiakut që janë të njohura për natyrën e tyre punëtore. Bricjapi Bricjapi, një...

Akullnajat e Zvicrës në dy vitet e fundit janë shkrirë me 10%

Një panel i Akademisë Zvicerane të Shkencave njoftoi përshpejtimin dramatik të shkrirjes së akullnajave në vendin alpin, i cili humbi 10 për qind të...

A ka vdekur Martinaj? Dumani jep përgjigje për zhdukjen e “mbretit” të lojrave të...

Gjatë takimit informal me gazetarët, kreu i SPAK, Altin Dumani është pyetur për disa nga operacionet në fushën e drogës dhe ngjarjet e tjera...

Vuçiç kërkon tërheqjen e Policisë nga veriu i Kosovës: Ndërkombëtarët të parandalojnë lëvizjet e...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, bëri thirrje për tërheqjen e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga veriu i Kosovës. Kjo thirrje e liderit serb vjen...

Rama:Me 1 tetor hyn në fuqi marrëveshja për sigurimet shoqërore me Zvicrën

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar marrëveshjen për sigurimet shoqërore mes Shqipërisë dhe Zvicrës. Siç bën me dije kreu i qeverisë në rrjete sociale, kjo...

Sveçla ngre dyshime: Mund të ketë pasur individë nga Rusia në sulmin në Banjskë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se Kosova po heton për përfshirjen e mundshme të Rusisë në sulmin ndaj Policisë...