Sezoni gjithashtu rezervoi për Lukakun një luftë të furishme në fushë me Ibrahimovic: “Ishim në disavantazh 1-0, humba një gol, u zemërova pak. Fjalët e tij më goditën. Nuk jam i kënaqur që kam reaguar kështu, por nuk jam ai që nuk hap rrugë. Jam modest dhe i qetë, jam fitues dhe luftoj deri në vdekje për shokët e mi të skuadrës dhe për fitoren”.

Sulmuesi belg foli edhe për njeriun Ibrahimovic: “Një lojtar i shkëlqyeshëm, ka fituar kudo që ka luajtur. Ai ka shënuar më shumë se 500 gola. Edhe si njeri, për aq sa e kam njohur te Manchester United, ka vlera të mira. Na duhen lojtarë të këtij niveli në Serie A. Ibra dëshiron të fitojë për veten e tij, unë dua të fitoj për Interin, Ronaldo për Juven, tani është edhe Mou te Roma. Të gjitha këto janë gjëra të mira për Italinë. Niveli është ngritur, le të shpresojmë që Interi të fitojë përsëri”.