Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot me diell në pjesën e parë të ditës, por që gjatë mesditës vranësirat do të shtohen duke sjellë reshje lokale.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12°C në 17°C, në zonat e ulëta nga 18ºC në 24°C dhe në zonat bregdetare nga 19°C në 26°C.

Era do të jetë në drejtim Jugor-Jugperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 08°C në 20°C dhe në zonat e ulëta nga 12°C në 22°C.