29.09.2023 06:48
Home Tags Reshje

Tag: reshje

Gjimshiti gati për Juventus: Kemi treguar se dimë si t’i bëjmë keq

Bergamaskët” e Atalanta arritën një tjetër rezultat pozitiv, në javën e 6 të Kampionatit italian të futbollit, Serie A, teksa mbrëmjen e së mërkurës...

Pse europianët paguajnë më shumë për iPhone-ët e tyre se amerikanët?

Apple është i njohur për prodhimin e produkteve me çmime të larta, dhe gama e re e telefonave të tyre nuk është ndryshe. iPhone...

Edi Rama: KFOR-i është NATO dhe jo një forcë pushtuese për llogari të Serbisë....

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas debateve të fundit, në lidhje me kërkesën e tij që Veriu i Kosovës të menaxhohet nga KFOR-i. “Në kuadrin...

“Rënia drastike e numrit, nga marrëveshja Rama-Sunak“, Ambasadori britanik: 90% më pak emigrantë shqiptarë

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar, Alastair King Smith, deklaron se pas nënshkrimit të marrëveshjes mes kryeministrit Sunak dhe kryeministrit Rama ka pasur një ulje...

Jo vetëm Mbappe për sulmin, Reali s’heq dorë nga kapiteni i Premier League

Jo vetëm Kylian Mbappe për sulmin e ri të Realit të Madridit. Merkato e verës së ardhshme pritet të jetë e zjarrtë në kryeqytetin...

Borrell: BE e gatshme të konsiderojë masat ndëshkuese ndaj Serbisë

Shefi i politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha të premten se BE-ja është e gatshme të marrë në konsideratë “masat ndëshkuese”...

A bën pjesë dhe ju? Zbuloni cilat janë 5 shenjat më të lumtura të...

Thonë që lumturia është e shënuar në ADN-në e një njeriu. Disa të tjerë kërkojnë ta zbulojnë nëpërmjet parashikimeve të ndryshme të fatit. Kurse...

Pse në Tiranë gjen “patriotë” kundër Serbisë, por që ulin “brekët” para Greqisë?

Nga Kreshnik Spahiu E gjeni dot, ku ndryshon Fred Beleri i Greqisë, me Milan Radoiçiçin e Serbisë? Kam tre ditë që dëgjoj me habi “Patriotët” e...

Dita botërore e zemrës, konsulta falas në pedonalen e Tiranës! 90 mijë të prekur...

Sëmundjet e zemrës po shënojnë rritje duke prekur edhe moshat e reja vitet e fundit. Në ditën botërore të ndërgjegjësimit në pedonalen e kryeqytetit...

Bastisjet në Veri të Kosovës, Prokuroria dhe policia japin detaje

Me urdhër të Prokurorisë Speciale, Policia e Kosovës ka zhvilluar aksion për bastisjen e pesë zonave në komunat veriore të Kosovës, kryesisht në pronat...