Do të luhet në orën 21:00 çerekfinalja e dytë e EURO 2020, Belgjikë-Italia. Finalja e parakoshme do të vëri përballë dy ekipet pretendente për të fituar këtë trofe dhe sfida do të luhet në “Alianza Arena”. Pak minuta më parë janë bërë publike edhe formacionet zyrtare nga të dyja Kombëtaret.

De Bruyne ia ka dalë të rikuperohet nga dëmtimi, ndërsa Harzard e nisë nga stoli. Belgjikë (3-4-2-1): Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, T. Hazard; De Bruyne, Lukaku; Doku. ITALIA (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne.