Vijnë konfirmime nga SerieBnews.com: Rey Manaj është gati të largohet nga Barcelona B dhe të kthehet te Cremonese, klubi në të cilin ai u rrit në futboll në fillim të karrierës së tij. Su lmu esi shqiptar, dikur edhe lojtar te Interi ka një kontratë me klubin katalanas deri më 30 qershor 2023 por largimi nga klubi i Laporta tani duket i vendosur.

22 paraqitje me 14 gola dhe dy asistime në divizionin e tretë spanjoll, për Manaj dyert e Serie B janë gati të rihapen. Në funksion të kampionatit të ardhshëm të Serie B, menaxheri i përgjithshëm i Cremonese, Ariedo Braida, ka ndër prioritetet e tij blerjen e një sulmuesi të ri për të përforcuar departamentin e përparuar të trajnerit Peçhia.

Kërkimi për një sulm të ri su lmu es për Cremonese duket se është afër përfundimit: Rey Manaj është emri i duhur. Kjo edhe në sajë të raporteve të mira që Braida ka me Barcelona, duke qenë se për disa sezone ishte brenda klubit katalanas si drejtues.