Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Evis Kushi sapo ka mbërritur në Tokio ku po zhvillohen Lojrat Olimpike 2020. Mesa duket Ministrja ndodhet në Japoni për të mbështetur sportistët nga Shqipëria të cilët do të marrin pjesë në këtë eveniment shumë të rëndësishëm .

Postimi i plotë:  Sapo mbërrita në Tokio dhe gjeta mikpritjen e ngrohtë të organizatorëve ?. Nesër flamuri shqiptar ?? do të valëvitet në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020” dhe sportistët tanë elitarë do të na bëjnë të gjithëve krenarë me pjesëmarrjen e tyre!
Suksese! ???