Çdo shenjë e zodiakut ka një ngjyrë të favorshme, e cila mund të sjellë ndikime pozitive. Kjo është arsyeja pse njohja e saj mund të funksionojë në favorin e gjithkujt dhe mund të përdoret, në veshjem në aksesorë, apo në ambientet ku jeton. Zbulo ngjyrën që i sjell fat shenjës tënde dhe kuptimin që ka secila:

Dashi: E kuqja-E kuqja është një ngjyrë që sjell mbarësi për ju. Kjo ngjyrë përfaqëson energjinë, fortësinë dhe pastërtinë që përcaktojnë personalitetin tuaj. Përveç të kuqes së zjarrtë, ngjyrat si e bardha dhe e verdha konsiderohen gjithashtu me fat për ju.

Demi: Pink-Ngjyra Pink/Rozë dhe e bardha janë janë fatsjellëse për ju në të gjitha aspektet e jetës, veçanërisht në çështjet e lidhura me financat. Ngjyra e gjelbër është simboli i elegancës dhe parave që është gjithashtu një ngjyrë që sjell fat.

Binjakët: E verdha-E verdha dhe jeshilja e hapur janë ngjyrat më të favorshme. Kjo pasi ju sjell pozitivitet dhe sukses në jetën tuaj. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të zgjidhni ngjyrat si rozë dhe e bardhë sepse kanë ndikim pozitiv edhe tek ju.

Gaforrja: E bardha-Shpirti juaj i ndjeshëm ka nevojë për ngjyra të ngrohta dhe ushqyese si e bardha, grija, argjendi dhe kremi. Këto rezonojnë me personalitetin tuaj të ndjeshëm dhe të dashur dhe ju shfaqin si personi i ngrohtë, mbështetës dhe i sigurt, ashtu siç jeni.

Luani: Gold-Nuanca gold, vjollcë royal dhe portokalli e fortë pasqyrojnë personalitetin tuaj të guximshëm ndërsa shenja juaj drejtohet dhe ndikohet nga dielli. Këto ngjyra përcaktojnë veten tuaj si mahnitës, plot shkëlqim dhe përmirësojnë më tej praninë tuaj përpara të tjerëve.

Virgjëresha: Blu-Ngjyrat si blu, jeshile, e verdhë dhe e bardhë janë ngjyra me fat për ju, pasi keni një shenjë të natyrës dyfishe si një element toke. Natyra juaj e qetë përcaktohet më tej nga këto ngjyra që mund të provojnë të jenë me fat për marrëdhëniet tuaja personale.

Peshorja: Ngjyrat e ndritshme-Ju duhet të zgjidhni ngjyra të ndritshme pasi ju sjellin më shumë me fat. Ngjyra të këndshme si e bardha dhe bluja e lehtë e kompletojnë shumë mirë personalitetin tuaj, kështu që mund të zgjidhni ngjyra të tilla.

Akrepi: Nuancat e ngjyrës kafe-E bardha, e kuqja dhe të gjitha nuancat e ngjyrës kafe janë ngjyra të sukesshme për ju. Këto ngjyra ju ndihmojnë të gjeni drejtimin dhe qëllimin në jetë. Përveç këtyre, portokallia dhe e verdha janë gjithashtu shumë të dobishme për ju në marrëdhëniet personale dhe profesionale.

Shigjetari: Portokalli-E verdha e mbyllur dhe portokallia janë ngjyra me fat për ju, pasi mbështet sjelljen tuaj impulsive dhe personalitetin e mprehtë. Ngjyrat e akullta në blu janë gjithashtu ngjyra me fat që besohet se ju mbrojnë nga konotacionet e liga që ju rrethojnë.

Bricjapi: E zeza-Ju duhet të zgjidhni të zezën, vjollcën, kafe të errët dhe jeshile si ngjyrat tuaja me fat sepse këto janë mjaft fitimprurëse për biznesin dhe jetën tuaj të punës. Këto ngjyra do t’ju japin sukses monetar dhe janë gjithashtu të dobishme për nxjerrjen në pak të personalitetit tuaj.

Ujori: Vjollcë-Si shenjë e çuditshme dhe argëtuese që jeni, ngjyrat e ndritshme si blu e lehtë, vjollcë dhe e bardhë ju përshtaten më së miri. Jo vetëm që këto janë të favorshme, por këto ju ndihmojnë në idetë krijuese që gjithmonë kërkoni. Këto ngjyra ju përcaktojnë në mënyrë të përsosur.

Peshqit: E verdha-Ju jeni një shenjë me natyrë të dyfishtë dhe e verdha dhe portokallia konsiderohen si më me fat për ju. Ngjyra rozë është gjithashtu përfituese, pasi ju ndihmon të frymëzoheni dhe të fitoni njohuritë shtesë kryesisht në punë.