Nasser Al Khelaifi thyen heshtjen për Kylian Mabppen. Ai ka folur për RMC Sport pas hedhjes së shortit të UEFA Champions League. Numri një i PSG-së nuk ka dhënë shumë detaje, duke thënë vetëm se “të gjithë e din pozicionin tonë, ishim të qartë, nuk do të ndryshojmë”.

Ai iu referua deklaratave të Leonardos se s’do ta shesin lojtarin nën shifrën e 180 milionë euro dhe nëse do të largohet Mbappe, atëherë do të jetë vetëm sipas kushteve të PSG-së. Derisa pak çaste më parë, gazetari dhe udhëheqësi i El Chiringuito Josep Pedrerol, raportoi se Reali e ka rritur ofertën nga 160 milionë në 170 milionë euro plus 10 milionë të tjera bonuse,