Sipas Marca, Paul Pogba nuk ka ndërmend të qëndrojë te Manchester United. Francezi nuk ka ndërmend të rinovojë dhe pret të transferohet te Real Madrid nverën e ardhshme.

Klubi i Florentino Perez, që ndërkohë vazhdon punën për të siguruar Kylian Mbappe, mund ta sigurojë mesfushorin kampion bote me kosto zero në fundin e këtij sezoni. Edhe Juventus ka bërë një tentativë për Pogba, por oferta e bardhezinjve është refuzuar.