Dua Lipa po shijon pushimet së bashku me familjen dhe të dashurin e saj Anwar Hadid në bregdetin shqiptar. Këngëtarja ka postuar vazhdimisht foto dhe momente nga ditët e qëndrimit të saj në Shqipëri dhe Kosovë.

Së fundmi këngëtarja ka postuar në Instastory dy foto, ku tregon se nuk mund të ikte pa provuar qebapat e Kosovës. ‘Qebapa direkt nga Kosova’, ka shkruar Dua në foton që shpërndan në rrjetet sociale.