Sikur të mos mjaftonte largimi i Leo Messit, Barcelona tani do të duhet të bëjë pa Sergio Aguero për 10 javë. Sulmuesi argjentinas, jo i grumbulluar me ekipin për trofeun Gamper të fituar dje nga blaugrana 3-0 ndaj Juventusit për një problem në pulpë dhe ende duke pritur për të bërë debutimin e tij blaugrana, iu nënshtrua testeve këtë mëngjes që treguan një dëmtim të tendinit binjak të brendshëm të këmbës së djathtë.

El Kun në orët e mëparshme ishte betuar për besnikëri ndaj katalanasve, pasi kishin qarkulluar zëra për dëshirën e tij të supozuar për të lënë Barcelonën pas largimit të Messit. Thashethemet që nuk kanë gjetur konfirmim dhe që janë shuar përfundimisht nga vetë ish -lojtari i Manchester Cityt pas festës së lamtumirës mbrëmë në shtëpinë e Messit.

“Mos u shqetëso, do të më keni gjatë gjithë vitit”, u tha ai disa fansave që e prisnin jashtë shtëpisë së Leos. Sidoqoftë, ky vit tani është shkurtuar në mënyrë drastike me mbi 3 muaj…