Interi lajmëroi se mesfushori legjendar Gabriele Oriali nuk do të jetë më menaxher teknik i skuadrës duke u larguar pas 2 vitesh në këtë post.

Por për këtë largim të Orialit reagoi dhe zv.presidenti dhe legjenda e zikaltërve Javier Zaneti i cili nuk nguroi të thumbonte dhe presidentët.

Sipas Corriere Della Sera kjo gjë nuk i ka pëlqyer asaj presidentëve dhe mund të kemi një shkarkim të Zanetit në ditët në vijim. Në postimin e tij, Zaneti falënderoj gjithashtu dhe Konten i cili i largua papritmas pasi fitoi titullin kampion me Interin.

Postimi i Javier Zanetit:

Faleminderit për punën e bërë

Fjala faleminderit nuk është e mjaftueshme për dikë që për vite e vite të tëra ka ndarë botën e Interit në çdo detaj, dhe në jetën e tij të përditshme gjithmonë ka bërë më të mirën.

Tifozët e Interit nuk do të harrojnë dikë që lë gjurmë në historinë e këtij klubi, ashtu siç nuk mund të harroj ditët, punën, momentet e ndara me Lele dhe Antonio Konten në një udhëtim të gjatë, të lodhshëm, plot pengesa, por edhe jashtëzakonisht i suksesshëm.

E gjithë kjo me një qëllim çdo ditë: E mira e Interit, mbi të gjitha.

Mos i ktheni të gjitha ditët së bashku në Apiano, udhëtimet, gëzimet, orët e ndara me Lele fillimisht si lojtar, pastaj si menaxher i klubit për shumë vite.

Mos harroni ditët në punë me Antonio Konten, për një grup që do të mbetet në historinë e Interit me një kampionat të pashlyeshëm.

Historia e Lele Oriali flet vetë: me keqardhje të madhe ne humbasim një fitues, një njeri të vërtetë dhe mbi të gjitha një tifoz të madh të Interit.

Një përqafim i madh për Lelen dhe një ‘fat i mirë’ i madh për sfidat që vijnë, qëllimet e reja.

Interi është dhe do të jetë gjithmonë shtëpia juaj.