Edhe pse PSG përgënjeshtron, zërat për një lamtumirë të Kylian Mbappe pas mbërritjes së Messi-t janë shtuar. Real Madrid e tundon duke ofruar 100 mln euro për PSG-në dhe nga sa është mësuar, për lojtarin është gati një kontratë deri në 2027-ën me një rrogë 25 milionë euro në sezon dhe 40 milionë euro si bonus në momentin e firmës.

Kontrata aktuale e Mbappe me klubin francez skadon në verën e 2022-shit. 22-vjeçari mund të nënshkruajë një para-kontratë me Real-in 1 janarin e ardhshëm dhe të largohet nga PSG me kosto zero.