Telefoni i parë i zgjuar në botë që ka aftësinë për të krijuar fotografi profesionale të nivelit kinematografik është gati për t’u lancuar.

Honor, marka premium e telefonave inteligjentë, prezantoi sot Honor Magic3, telefonin e parë celular IMAX® ENHANCED në botë. Në bashkëpunim me IMAX®, telefoni inteligjent Honor Magic3, përmes një algoritmi të inteligjencës artificiale, krijon fotografi profesionale të nivelit të filmit 4K HDR të gatshëm drejtpërdrejt për shfaqjen e kinemasë.

Për më tepër, është njoftuar se lejon përdoruesit të rrisin cilësinë te videot e tyre me ngjyra dhe grafika kinematografike në rezolucion HDR, duke përdorur 3D LUT (Look Up Table) të krijuar nga koloristi i famshëm i Hollivudit, Bryan Mamahan, i frymëzuar nga filmat klasikë. 8 kinematë e ndryshme 3D LUT ndihmojnë përdoruesit të krijojnë nuanca ngjyrash që përputhen me kinemanë dhe zgjidhen automatikisht përmes algoritmit të inteligjencës artificiale.

Prezantimi global i serisë premium të smartfonëve Honor Magic3 Series u zhvillua sot në Kinë dhe përbëhet nga Honor Magic3, Honor Magic3 Pro dhe Honor Magic3 Pro +. Siç u vu re gjatë prezantimit, Honor Magic3 Pro + vjen me një sistem me katër kamera, me një aparat fotografik njëngjyrësh 64MP, kamerë të gjerë 50MP, kamera me kënd të gjerë 64MP 126o dhe lente telefoto Periscope 64MP, duke lejuar përdoruesit të bëjnë fotografi cilësore, pavarësisht se çfarë ata gjuajnë.

Kamera 50MP ka një sensor jashtëzakonisht të madh me ngjyra 1/1.28 inç së bashku me fokusin automatik Full Pixel Octa Phase Detection (PD), duke ju lejuar të kapni objekte në lëvizje me fokus të shpejtë dhe të saktë në detaje të shkëlqyera. Kamera 64MP ka një zmadhim optik 3.5x dhe zmadhim optik deri në 100x, duke lejuar përdoruesit të kapin imazhe me cilësi të lartë nga distanca. Me mbështetjen e një stabilizuesi optik të imazhit (OIS), përdoruesit mund të prodhojnë imazhe të qarta, edhe pa një trekëmbësh.

Ndër të gjitha risitë, Honor Magic3 Series vjen i pajisur me një procesor Snapdragon® 888 Plus 5G Mobile Platform.