Fitore e thellë e Arsenalit në derbin ndaj Tottenham. Skuadra e Londrës ka triumfuar në derbin ndaj kushërinjve me një pjesë të parë spektakolare ku shënuan tre gola Rowe, Aubameyang dhe Saka.

Skuadra e Arteta ishte spektakolare sot.

Në 45′ e dyta, Tottenham u zgjua vetëm në fund ku shënoi me Min, por që nuk mjaftoi për të kthyer një ndeshje që ishte vendosur tashmë.