Dashi Qëllimi juaj është të përdorni kohën dhe energjinë në një mënyrën sa më pozitive të mundshme. Nëse nuk keni plane të caktuara, mund të merreni me shtëpinë tuaj dhe të pastroni tryezën nga çdo dokument që është lënë pas dore kohët e fundit. Kontakti me pjesën e familjes që keni jashtë vendit ju bën të mendoni për udhëtimet e ardhshme.

Demi Disa zhvillime interesante do t’i japin familjes tuaj më shumë për të diskutuar. Çështjet profesionale do të japin stimulimin që ju nevojitet për të ndjerë se jeni duke bërë përparim. Po merrni përsipër angazhime të reja dhe sa më e madhe të jetë përgjegjësia, aq më të lumtur do të ndiheni.

Binjakët Jeni të mërzitur nga disa kërkesa që po ju bëhen nga rrethi i brendshëm. Flisni menjëherë për mendimin tuaj ose pakënaqësia do të rritet. Një kornizë më e qartë do të sigurojë që ata që mbështeten tek ju në vendin e punës të mos zhgënjehen. Edhe pse gjërat nuk do të shkojnë sipas planit, gjatë gjithë kohës do të ketë shumë gjëra që do t’ju bëjnë të argëtoheni.

Gaforrja Një përpjekje ekipi mund të dalë pak jashtë kontrollit. Kjo mund të jetë zhgënjyese. Nëse diskutoni për shumë gjëra mund të përfundoni duke kaluar shumë kohë duke folur, por duke mos arritur asgjë. Përqendrohuni vetëm në çështjen në fjalë. Mund të jetë e nevojshme të qëndroni të qetë në lëvizjet tuaja edhe nëse dikush përpiqet t`ju bllokojë rrugën.

Luani Keni shumë gjëra për të luftuar. Një projekt që ishte vetëm në fazën e planifikimit dje, duket se është zhvilluar papritur. Duhet të jeni të gatshëm që të luftoni dhe të merrni disa nga këto projekte. Është e vështirë të dish se ku të fillosh.

Virgjëresha Nuk ka rëndësi se sa përpiqeni ta ndihmoni një të afërm, ata thjesht nuk duket se duan ta dinë. Është e vështirë të shikosh njerëzit duke luftuar, por mund të jetë e rëndësishme për ta që të mësojnë nga gabimet e tyre. Çfarëdo që kishit planifikuar të bëni këtë mbrëmje, mund ta gjeni veten duke i ndihmuar në zgjidhjen e një çështjeje problematike.

Peshorja Do zbulohet një sekret që një i afërm e ka mbajtur vetëm për vete. Do të donit që ata t’ju hapeshin edhe juve. Tani që e dini të vërtetën do të kuptoni se duhet t’i kishit rënë vetë në shenjë. Nuk mund të fshihesh më. Kjo është një situatë me të cilën duhet të përballeni dhe mund të varet nga ju që të merrni përgjegjësinë që ju takon.

Akrepi Një problem nuk do të largohet derisa të bëni diçka për të. Mund të mos keni zgjidhje tjetër veçse të bëni disa ndryshime drastike. Njerëzit do të ankohen, por ju mund t’u kujtoni atyre se po ta kishin trajtuar çështjen më herët vetë, nuk do të kishte nevojë që ju të ndërmerrnit veprime.

Shigjetari Ju jeni të vendosur ta përfundoni një punë. Frustrimi do të vijë nga njerëzit që janë të padobishëm, jo bashkëpunues dhe të vështirë. Ju nuk do t’i lejoni ata të bllokojnë përparimin tuaj. Pasi të keni kapërcyer këto pengesa, lundrimi do të jetë i thjeshtë.

Bricjapi Ndiheni më të aftë për t’u marrë me çështjet që i keni shmangur. Kjo mund të nënkuptojë hapjen e diskutimeve të padëshiruara por të nevojshme për financat e përbashkëta me partnerin tuaj dhe anëtarët e tjerë të familjes. Disa gjëra që i keni mbajtur për vete duhet të nxirren në shesh edhe pse e dini që dikush nuk do të jetë i lumtur për këtë.

Ujori Ju e dini që jeta mund të jetë më e mirë, por në të njëjtën kohë jeni mirënjohës për bekimet tuaja të shumta. Ajo që dëshironi është që të tjerët të mund të ndajnë lumturinë me ju. Ka disa që po ju shqetësojnë me të gjitha ankesat dhe murmuritjet e tyre. Qëndrimi i tyre negativ nuk ka asnjë ndikim në grup.

Peshqit Nëse pas një debati të kohëve të fundit një mik është i gatshëm të lërë gjithçka të kalojë, do të ndiheni më të lehtësuar. Ju gjithmonë i keni urryer argumentet dhe thjesht dëshironi që jeta të jetë përsëri harmonike dhe e lumtur. Një partner do t’ju inkurajojë të ndiqni zgjedhjet tuaja, sepse ata e dinë çfarë do të thotë kjo për ju.