Mauro Icardi ka lënë të kuptohet se Wanda Nara nuk do të shkurorëzohet nga ai, pas dyshimeve se ai e ka tradhtuar atë me një aktore argjentinase. Wanda e akuzoi Icardin të dielën në rrjetet sociale se e tradhtoi me një aktore argjentinase. Thuhet se Icardi e kishte një aferë dashurie me aktoren argjentinase Eugenia Rodriguez. Icardi mungoi në stërvitjet e PSG-së kohët e fundit dhe në fitoren e së martës në Ligën e Kampionëve kundër RB Leipzig për këtë arsye. Një ndarja e tij nga bashkëshortja do të kishte pasoja edhe në jetën profesionale të lojtarit, duke qenë se Wanda është menaxhere e Icardit.

Por, bazuar në postimin e fundit të Icardit në Instagram, duket se ata nuk do të ndahen. “Faleminderit që po vazhdon t’i besosh kësaj familjeje të bukur, faleminderit që je motori i jetës sonë”, shkroi Icardi në Instagram duke iu drejtuar Wandës. “Sa shumë të dhembë kur i lëndon të dashurit e tu. Mund të shërohesh vetëm atëherë kur të falin ata që i ke lënduar”, shtoi ai.

Megjithatë, Wanda ende nuk ka reaguar ndaj postimit të Icardit, pavarësisht se është përmendur nga ai aty.