“Koeman i ka kërkuar Barcelonës të paktën një përforcim në mesfushë. Synimi është njëri mes Franck Kessié të Milanit dhe Marcelo Brozovic të Interit, të dy me kontrata që skadojnë në qershor. Pikërisht për këtë arsye, ata janë ekonomikisht të arritshëm, pavarësisht situatës së vështirë financiare të klubit katalanas”.

Kjo është ajo që shkruan gazeta spanjolle “Sport”, e cila kujton sesi ditët e fundit, CEO Ferran Reverterabbia bëri të ditur se në merkaton e dimrit mund të gjendet burime financiare për të ndërhyrë. Përparësia do të ishte gjetja e një lojtari shkatërrues për të mbështetur në mesfushë Pedrit dhe De Jong.

Një tjetër emër në shqyrtim është ai i Tanguy Ndombelé, i cili lufton për të gjetur hapësirë ​​te Tottenham. Ky futbollist iu afrua tashmë Blaugrana-ve verën e kaluar. Një profil tjetër, që Koeman e njeh mirë, do të ishte Donny van de Beek, një ish-lojtar i Ajax, i cili përfundoi si “tepricë” e Manchester United.