Sot rikthehet UEFA Champions League në kuadër të raundit të tretë të fazës së grupeve. Ndeshja më interesante e ditës së sotme padyshim është ajo mes Atletico Madridit dhe Liverpoolit. Nuk mbeten pas edhe duelet si, PSG- Leipzig apo Ajax – Dortmund.

Kujtojmë që dy ndeshje do të luhen në orën 18:45 dhe 6 ndeshjet e tjera në 21:00.

Të gjitha ndeshjet e ditës së sotme: Besiktas – Sporting (18:45) Club Brugge – Manchester City (18:45) Ajax – Borussia Dortmund (21:00) Atletico Madrid – Liverpool (21:00) Porto – AC Milan (21:00) Inter – Sheriff Tiraspol (21:00) PSG – RB Leipzig (21:00) Shakhtar Donetsk – Real Madrid (21:00).