Tirana ka zhbllokuar rezultatin në fundin e pjesës së parë në stadiumin “Air Albania” Pjesa e parë kishte gjithçka, mundësi, emocion dhe tension. Që në nisje të ndeshjes, tifozët hodhën flakadanë dhe ndeshja u ndërpre për pak minuta, për të rinisur më pas me vrull. Në minutat shtesë të pjesës së parë, Limaj ekzekutoi saktë penalltinë dhe kalon në avantazh bardheblutë.

Formacionet zyrtare: Tirana (4-3-3):Bekaj; Ismailgeci, Hoxhallari, Behiratce, Toshevski, Najdovski, Toli, Limaj; Totre, Seferi, Ngo’o

Partizani (3-5-2): Hoxhaj; Sota, Belica, Saliou; A. Marku, Rrapaj, Murataj, Mala, Musta; Stenio Junior, Filipovic