UEFA Champions League vazhdon ditën e sotme me tetë sfida të tjera shumë interesante.

Në orën 18:45 do të luhën dy sfidat e para që janë, Milan – Porto dhe Real Madrid – Shakhtar Donetsk dhe në orën 21:00 do të nisin 6 sfidat e tjera.

Padyshim që ndeshja që spikat më së shumti ditën e sotme është ajo mes Liverpoolit dhe Atletico Madridit që do të luhet në “Anfield”. “The Reds” kryeson grupin me pikë të plota, ndërsa Atletico në vendin e dytë me 4 pikë, po aq sa edhe Porto.

Të gjitha ndeshjet:

Ora: 18:45

AC Milan – Porto

Real Madrid – Shakhtar Donetsk

Ora: 21:00

Borussia Dortmund – Ajax

Liverpool – Atletico Madrid

Manchester City – Club Brugge

RB Leipzig – PSG

Sheriff Tiraspol – Inter

Sporting – Besiktas.