ESCLUSIVA MILAN Foto LaPresse - Spada 27 Ottobre 2019 - Roma (Italia) Sport Calcio A.C. Milan- Stagione 2019-2020 - Serie A Roma vs Milan Nella foto: Ivan Gazidis Paolo Maldini EXCLUSIVE MILAN Photo LaPresse - Spada October 27 , 2019 Rome( Italy ) Sport Soccer A.C. Milan- Season 2019-2020 - Serie A Roma vs Milan In the pic: Ivan Gazidis Paolo Maldini

Teksa 2021 i Rafael Leao mund të jetë mbyllur para kohe për shkak të dëmtimit të pësuar kundër Salernitana-s, Milan po çonë përpara punën për rinovimin e kontratës së portugezit.

Sipas Tuttosport, javët e ardhshme do të jenë të rëndësishme për të arritur një marrëveshje.

Negociatat mes Maldini-t, Massara-s dhe menaxherit Jorge Mendes janë hapur dhe duket se ekziston një marrëveshje në vija të përgjithshme deri në vitin 2026 me 4 milionë euro në sezon, me bonuset që akoma nuk janë përcaktuar.

Fakti që Leao ndihet akoma më i përfshirë në projektin sportiv të Milan-it dhe se ka dhënë gatishmërinë e tij për të qëndruar me kuqezinjtë është një hap shumë i rëndësishëm drejt vazhdimësisë së martesës.