Tani po numërojmë mbrapsht deri në vitin 2022, pasi na kanë mbetur edhe pak ditë për të përfunduar këtë kohë plot vështirësi.

Horoskopi tashmë ka bërë parashikimet për vitin e ri dhe për të paralajmëruar 2 shenjat që do ta kenë më të vështirë natën e ndërrimit të viteve.

Peshorja
Duhet të jeni të kujdesshëm që të mos jeni agresivë apo hakmarrës ndaj të tjerëve dhe të përpiqeni ta vendosni veten në vendin e tyre përpara se të nxirrni përfundime. Në përgjithësi është mirë të kufizoni impulsivitetin tuaj, sepse nëse flisni pa u menduar atëherë konfliktet janë padyshim në plan të parë. Tre planete të mëdhenj vendosin në katror shenjën tuaj të Horoskopit dhe do të ndiheni të shqetësuar. Afërdita retrograde do të sjellë njerëz dhe ngjarje nga e kaluara. Lërini flakët e vjetra në të kaluarën për të mirën tuaj.

Dashi
Dielli që do t’ju katrorë do t’ju bëjë të ndiheni letargjik dhe nervoz. Së dyti, Mërkuri, i cili sheshon shenjën tuaj të zodiakut, do t’ju japë përshtypjen se po pengoheni në fjalët tuaja. Ndoshta do të humbisni durimin dhe do të keqkuptoni disa njerëz. Gjithashtu, Afërdita retrograde do t’ju kujtojë gjithçka që keni bërë gabim në marrëdhëniet tuaja, por me siguri të gjitha këto ndjenja do të kalojnë në një moment.

Dy shenjat që do të kenë një festë perfekte të Vitit të Ri

Bricjapi
Ju do të kaloni këtë vit një nga festat më të mira të Vitit të Ri në jetën tuaj. Nata e Vitit të Ri do të jetë një natë e veçantë për ju dhe Mërkuri në shenjën tuaj të horoskopit forcon aftësitë tuaja komunikuese. Në veçanti, Hermesi është në shenjën tuaj të horoskopit që prej datës 13 dhjetor dhe ju bën shumë social dhe komunikues. Do të mund të bëni diskutime të rëndësishme me partnerin, të gjeni zgjidhje për problemet dhe më e rëndësishmja të shprehni gjithçka që keni në mendje. Për shkak se jeni shumë të apasionuar pas punës, më në fund do të keni kohë t’i kushtoni vetes dhe asaj që ju bën të ndiheni mirë.

Shigjetari
Ju jeni një nga fatlumët e Horoskopit pasi Marsi ka kaluar në shenjën tuaj që prej 13 dhjetorit dhe do të qëndrojë deri më 24 janar. Marsi do ju forcojë dhe do ju japë pasion dhe energji. Favorizohen fillimet e reja dhe Hëna që lëviz në shenjën tuaj të horoskopit forcon emocionet tuaja, të cilat janë dëshira për njohuri, udhëtime dhe përvoja të mëdha emocionale./abcnews.al