Dashi
Pjesëtarët më të moshuar të kësaj shenje të zodiakut duhet të përdorin kohën dhe energjinë e tyre në mënyrë produktive. Mos dyshoni në besnikërinë e të dashurit/dashurës suaj. Lajme të mira, me shumë mundësi nga një vend i largët mund të priten deri në mbrëmje vonë.

Demi
Mos u dorëzoni ndaj kërkesave emocionale të partnerit/partneres suaj. Disa nga synimet tuaja për ditën mund të mos realizohen për shkak të shëndetit të dobët të bashkëshortit/bashkëshortes suaj. Një komunikim i shkurtër do t’jua ngrejë shumë humorin.

Binjakët
Do të shijoni një atmosferë positive, cfarë do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë gjatë ditës. Një marrëdhënie e re do të jetë e qëndrueshme dhe mjaft e dobishme në të ardhmen. Sot do të ndjeni mungesën e një miku të dashur.

Gaforrja
Mos jini dominues në qëndrimin tuaj me anëtarët e familjes. Zgjidhni të vishni sot diçka në të cilën partneri/partnerja pëlqen t’ju shohë. Asgjë nuk është e pamundur për ju, përderisa keni vullnetin për të kapërcyer pengesat tuaja.

Luani
Presionet e punës dhe mosmarrëveshjet në shtëpi mund t’ju tensionojnë. Është e mundur që sot të përballeni me probleme financiare. Miqtë do t’ju ndriçojnë ditën, pasi mund të planifikojnë diçka emocionuese për mbrëmjen.

Virgjëresha
Mos u tregoni të pasjellshëm me dikë që mund të vijë papritur në shtëpinë tuaj. Sjellja juaj jo vetëm që do të shqetësojë anëtarët e tjerë të familjes, por gjithashtu mund të prishë një marrëdhënie. I dashuri/e dashura juaj mund të kërkojë diçka prej jush sot, por nuk do t’ia plotësoni.

Peshorja
Personat që kanë marrë kredi, sot mund të kenë vështirësi në shlyerjen e saj. Një mosmarrëveshje mund të shkaktojë një përçarje të përkohshme mes jush dhe prindërve tuaj. Mos e ngatërroni pranimin e këshillave të mira me të qenit i nënshtruar.

Akrepi
Performanca e fëmijëve tuaj mund t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Dëshirat tuaja do të përmbushen. Puna e vështirë e kohëve të fundit po fillon t’ju sjellë rezultate.

Shigjetari
Investimet për shtëpinë tuaj sot, do të jenë fitimprurëse më vonë. Romanca do të jetë emocionuese, ndaj kontaktoni personin që doni. Njerëzit përreth jush mund të bëjnë diçka që do ta bëjë partnerin/partneren tuaj të dashurohet sërish me ju.

Bricjapi
Mund të ketë fitime monetare sot, nëse jeni të gatshëm të bëni një punë të vështirë që ju është kërkuar. Punët në pritje të shtëpisë do të marrin një pjesë të madhe të kohës. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të përpiqet t’ju ngrejë humorin duke ju përkrahur dhe duke ju vlerësuar.

Ujori
Ka gjasa të fitoni nga burimet më të papritura. Shëndeti i një gruaje të familjes mund t’ju shkaktojë shqetësime. Ju dhe bashkëshorti/bashkëshortja juaj mund të merrni një lajm mjaft të mirë sot.

Peshqit
Bëni kujdes të mos neglizhoni veten kur bëhet fjalë për çështjet shëndetësore. Personat që janë ende beqarë ka gjasa të takojnë dikë të veçantë sot. Por përpara se të ecni përpara, thjesht jini të qartë për statusin e tij/saj.