Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e dielë moti parashikohet nga kthjellime e vranësira të përqendruara në verilindje e jugperëndim.

Reshjet e dobëta të shiut të përziera me flokë bore do të jenë të pranishme në jugperëndim e ndërsa në verilindje borë e dobët. Prezente do të jenë ngricat e forta e mjegulla në lugina.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veri me shpejtësi 1-7m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore 10-15m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat
Shkodër -5/3 Diell  re
Kukës -9/-2 Diell re bore
Lezhë -1/4 Diell re
Dibër -11/-4 Diell re bore
Durrës -1/5 Diell re
Tiranë -3/4 Diell re
Elbasan -4/4 Diell re
Berat -6/5 Diell re
Vlorë -1/5 Diell re shi borë
Korcë -9/-2 Diell re
Gjirokastër -6/3 Diell re
Sarandë -2/5 Diell re