Dashi

Java do jetë veçanërisht e ngarkuar për të lindurit e shenjës së dashit , të cilët do të duhet të përpiqen të shmangin debatet në dashuri duke iu afruar një personi të ri. Kritike dhe selektive, do të ketë disa marrëdhënie që nuk do t’ju bëjnë të ndiheni mirë. Në punë do jetë e nevojshme të largoheni me qetësi përballë angazhimeve të reja, por me kalimin e kohës gjithçka do të qetësohet.

Demi

Java e mirë për të lindurit e shenjës së Demit që do të kenë mundësinë të zhyten në njohuri të reja. Për ata që duan një dashuri të re, emocionet nuk do të mungojnë. Mundësi të mira do ketë edhe në punë.

Binjakët

Yjet sipas horoskopit Paul Fox premtojnë gjëra të mëdha në dashuri për të lindurit në shenjën e binjakëve . Nga fundi i shkurtit priten pajtime dhe ata që duan të afrohen sërish me një person do të kenë mundësi ta bëjnë këtë. Në punë do jetë e nevojshme të tregoheni të shkathët sepse do ketë mundësi.

Gaforrja

Sipas horoskopit Paolo Fox , të lindurit në shenjën e Gaforres, duke mos pasur më besim në dashuri, megjithëse do të ketë takime, ato nuk do të jenë të disponueshme për të nisur histori të reja. Në punë do ketë ndryshime, por duhet pritur edhe disa ditë. Javë polemikash në dashuri për ekuilibrin që mund t’iu zhgënjejë edhe një person i besuar. Në punë vijnë lajme, por do të duhet durim.

Luani

Një javë pozitive edhe për luanin që në dashuri do të ketë forcën për të kapërcyer disa komplikacione të vogla. Historitë e sapolindura kanë të gjitha kredencialet për të zgjatur. Në punë, po fillon një fazë rikuperimi e cila do t’i lejojë ata të sjellin disa çmime.

Virgjëresha

Sipas parashikimeve të horoskopit të Paolo Fox, edhe për të lindurit në shenjën e virgjëreshës, java nga 7 deri në 13 shkurt do të ofrojë ditë të qeta. Në dashuri, qielli premton gjëra të mëdha si për të rinjtë ashtu edhe për të moshuarit. Lajme të rëndësishme pritet të vijnë së shpejti.

Akrepi

Javë premtuese në dashuri për akrepin , veçanërisht për ata që duan të krijojnë njohje të reja. Dashuria mund të trokasë në derën tuaj së shpejti. Situata e punës është gjithashtu shumë premtuese: të lindurve në shenjën e Akrepit do t’ju mbetet vetëm të gjejnë forcën për t’u rikthyer në lojë.

Shigjetari

Sipas parashikimeve të horoskopit të Paolo Fox, nuk do të jetë një javë krejtësisht e qetë për të lindurit në shenjën e Shigjetarit . Në dashuri do të ketë dashuri me shikim të parë, por shmangni deklarimin e dashurisë së përjetshme veçanërisht nëse jeni duke përjetuar histori kalimtare. Në punë keni ende shumë ëndrra për të realizuar, por do të duhet shumë durim për t’i realizuar ato.

Bricjapi

Së fundi, edhe të lindurit në shenjën e Bricjapit do të përjetojnë ditë të qeta. Në dashuri, beqarët do të duhet të heqin dorë dhe të lënë mënjanë krenarinë për të përjetuar emocione të reja dhe intensive. Në punë idetë nuk mungojnë dhe shumë shpejt do të vijnë edhe rezultatet e mira.

Ujori

Durimi është gjithashtu ai që do t’u shërbejë të lindurve në shenjën e Ujorit në kërkim të dashurisë së madhe. Historitë që lindin në këtë periudhë, mund të rezervojnë disa surpriza për ju dhe të bëhen të rëndësishme. Në punë përpiquni të mos hidhni hapa të rrezikshëm. Koha më e mirë për të guxuar do të vijë.

Peshqit

Së fundmi, është një javë e veçantë edhe për të lindurit në shenjën e Peshqve që duan të përfshihen në dashuri. Gjatë ditëve në vijim do të jetë e nevojshme të mos qëndroni në vend dhe të shikoni përreth për të qenë në gjendje të shfrytëzoni mundësitë. Megjithatë në punë do mundoheni t’i çoni përpara idetë tuaja, por mund të ndodhin edhe ngjarje të papritura.