Dashi

Është e nevojshme të vini rregull në marrëdhëniet aktuale. Në fakt, gjatë kësaj të shtune do të ndiheni të lodhur. Nëse do të kontrolloni disa dokumente të vjetra, mund të gjeni diçka të rëndësishme. Nuk rekomandohet t’i besoni një kolegut tuaj një plan me shumë vlerë për ju.

Demi

Është dita e duhur për të menduar seriozisht për të ardhmen. Nëse nuk i keni përcaktuar saktësisht qëllimet tuaja, duhet ta bëni këtë sa më shpejt të jetë e mundur. Sa i përket marrëdhënieve personale, duhet të mendoni një plan strikt. Tregohuni të sinqertë me veten dhe me atë që dashuroni.

Binjakët

Disa Binjakë do të marrin një vendim të rëndësishëm nesër. Kjo do të jetë një përpjekje për të zgjidhur problemet personale dhe financiare. Megjithatë, teksa përpiqeni të bëni më të mirën, mos i shkelni normat shoqërore.

Gaforrja

Mos hezitoni të ndërmerrni vendime për jetën tuaj personale dhe profesionale. Duke marrë këto vendime, mund të keni përfitime të mëdha. Në fund të ditës ka gjasa të zhvilloni një bisedë për të përcaktuar të ardhmen.

Luani

Kjo ditë do të karakterizohet nga çështje dhe detyra urgjente. Bëni gjithçka që mundeni për ruajtur qetësinë. Komunikoni më shpesh me njerëz optimistë. Në mbrëmje, duhet t’i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj.

Virgjëresha

Mos nxitoni në marrjen e vendimeve të rëndësishme. Bëni mirë të kërkoni një pushim të shkurtër për të reflektuar thellësisht në përcaktimet e vendimeve tuaja. Shmangeni entuziazmin e tepruar për dashuri ose miqësi, sepse mund të përballeni me skepticizmin ose talljen.

Peshorja

Këtë ditë do të përqendroheni kryesisht në vepra paqësore dhe pozitive. Kjo ditë premton të jetë e qetë. Duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çështjeve profesionale, planifikimit financiar dhe blerjeve të vogla. Ata që janë të vetëm duhet të analizojnë rrethin e miqve të vjetër. Ka mundësi që partneri juaj ideal të ketë qenë pranë jush gjatë gjithë kësaj kohe.

Akrepi

Nesër do të jeni të pakënaqur me veten. Me shume gjasë nuk do arrini të përfundoni me kohë një projekt të rëndësishëm ose të arrini një marrëveshje me një partner biznesi. Përmbahuni nga bisedat konfidenciale dhe mos bëni deklarata dashurie. Kjo ditë është e përshtatshme për kërkimin e ideve te reja, lidhur me biznesin ose financat.

Shigjetari

Nesër bëni mirë të merreni me punët e familjes për të sheshuar konfliktet dhe
mosmarrëveshjet. Shmangni udhëtimet e lodhshme, pasi do te përballeni me një ezaurim nervor. Në mbrëmje, problemet mund të zhduken si një mjegull, pa lënë asnjë gjurmë.

Bricjapi

Këtë të shtunë do të shpërqendroheni nga stresi i punës. Për pasojë nuk do jeni në gjendje t’i kushtoni vëmendje jetës personale. Në mbrëmje bëni mirë të shmangni çdo informacion që lidhet me punën dhe të argëtoheni me te dashurit tuaj.

Ujori

Do përballeni me një presion të tepruar në të gjitha drejtimet. Qetësia është taktika e duhur për te tejkaluar vështirësitë. Hartoni një plan rigoroz për çdo gjë, dhe kështu do te arrini te keni sukses.

Peshqit

Do të jeni të pakënaqur me mirëqenien tuaj. Lodhja dhe jeta e vështire do të jenë beteja juaj. Mjeti me i mirë është pushimi ose joga. Nëse nuk mund t’i realizoni këto, përpiquni t’i shmangni punët e tepërta.