Dashi Baballarët e Dashit priren të jenë të fortë dhe ambiciozë. Këta fëmijë pasionantë mund të duken kokëfortë, pasi Dashi është një shenjë zjarri, por ky lloj babai do të sigurohet që fëmijët të jenë udhëheqës të suksesshëm dhe të pavarur.

Demi Një baba i shenjës së Demit është shumë i besueshëm, pasi një Dem thuhet se është i qëndrueshëm dhe shumë tradicional. Si një shenjë e Tokës, Demi është djali ku mund të mbështeteni, sado që ai mund të vendosë kufij ndonjëherë. Ai është i dashur dhe i vëmendshëm ndaj mjedisit. Nëse ai lufton shpesh, është vetëm për t’u siguruar që jeni në të njëjtin ekip.

Binjakët Një baba Binjakë është zakonisht prindi “argëtues”, kështu që mos prisni që ai të zbatojë rregullat aq shpesh sa doni. Kjo shenjë ajri është lozonjare, llafazane dhe ndonjëherë impulsive, kështu që ndonjëherë nuk mund të jeni në gjendje të dini se kush është prindi dhe kush është fëmija.

Gaforrja Baballarët e Gaforres mishërojnë karakteristikat e kësaj shenje klasike të ujit. Ushqyes, praktik dhe ka një nevojë të vërtetë për t’u përfshirë vazhdimisht në rritjen e fëmijëve. Disavantazhi mund të jetë aftësia e tyre për t’u tërhequr prapa dhe tendenca për të qenë me humor të keq.

Luani Baballarët Luanë janë udhëheqësit krenarë të familjeve të tyre, të cilët, herë pas here, i nënshtrohen shpesh dëshirave të fëmijëve të tyre. Një baba Luan nuk do të thotë ndonjë dëm. Ai thjesht dëshiron që të gjithë ta dinë se sa të mrekullueshëm janë fëmijët e tij. Ai është mbrojtës dhe besnik, mbreti i kalasë, përderisa arroganca e tij nuk ndërhyn.

Virgjëresha Një Virgjëreshë i do gjërat e pastra, pavarësisht nëse është pastërtia apo struktura, kështu që ata janë prindër të përkushtuar. Sidoqoftë, kjo nevojë mund të duket si martirizim, prandaj sigurohuni që të inkurajoni partnerin tuaj Virgjëreshë të kujdeset edhe për veten. Një Virgjëreshë mund të shqetësohet për gjërat e vogla dhe të jetë paranojake. Sidoqoftë, kjo ndodh sepse prindi dëshiron vetëm më të mirën për fëmijët e tyre.

Peshorja Baballarët e Peshores janë të devotshëm dhe falës, por ata duan një shtëpi të qetë. Kjo do të thotë se ai mund t’i nënshtrohet zemërimit për të mbajtur familjen e tij të qetë. Këta baballarë mund të shqetësohen për pamjen e jashtme, edhe kur fëmijët luftojnë dhe duan të jenë vetvetja. Ndonjëherë, mund të duket si kontroll, prandaj sigurohuni që të nxisni partnerin tuaj që ta lërë fëmijën tuaj të zgjedhë herë pas here rrobat e përshtatshme për motin.

Akrepi Baballarët Akrep e duan ekuilibrin dhe shijojnë kohën familjare. Ata janë zakonisht mendimtarë të thellë, mbrojtës, me instinkte vrasëse që zakonisht i ndihmojnë ata të kapin fëmijën para se të bjerë (ose të prishë diçka). Ata mund t’i marrin gjërat pak shumë personalisht, kështu që nëse dikush bën shaka me fëmijën e tyre: jini të kujdesshëm.

Shigjetari Babai i Shigjetarit ka një linjë të mirë për të ecur. Ky është djali “argëtues” që e do çdo moment të jetës dhe dëshiron që ai të jetë një aventurë. Nuk ka asgjë të keqe me këtë mentalitet, natyrisht, derisa fëmijët tuaj të fillojnë ta shohin babanë si një figurë më pak autoritare dhe më shumë si një mik. Sigurohuni që partneri juaj Shigjetar të dijë kur të jetë prind.

Bricjapi Baballarët e Bricjapit e duan një plan të mirë dhe të fortë që e gjithë familja mund ta ndjekë. I palodhur dhe i përkushtuar për rritjen e fëmijëve të suksesshëm, ky është babai që me siguri do të udhëheqë me shembull dhe nuk do ta ngrejë kurrë zërin për të fituar një pikë. Ana negative? Bricjapët mund ta marrin jetën shumë seriozisht, prandaj sigurohuni që partneri juaj të ketë vend që fëmijët tuaj të jenë foshnje.

Ujori Një baba i shenjë së Ujorit është largpamës, mendjehapur dhe artistik. Ndërsa ky lloj prindi është i shkëlqyeshëm për t’i mësuar fëmijët e tyre se si të shpëtojnë planetin, ata gjithashtu mund të shkëputen shpejt nga një skenar intensiv emocional për t’i mbajtur ndjenjat e tyre të ndrydhura. Sigurohuni që partneri juaj Ujor e di se është mirë që fëmijët e tyre të kenë ndjenja të thella.

Peshqit Një baba i shenjës së Peshqëve i inkurajon fëmijët e tij të ëndërrojnë. Ai u përgjigjet nevojave të fëmijëve.