Finalja e Conference League në Tiranë do të jetë një festë e vërtetë për kryeqytetin, tifozet qe do te vijne dhe qytetaret. Në një intervistë për emisionin “Paso” në Top Albania Radio, kryebashkiaku Erion Veliaj zbuloi disa nga përgatitjet për organizimin. “Transporti i tifozëve nga Rinasi në Tirane do të bëhet me autobusë të dedikuar. Po përgatisim edhe dy fan zone. Fan Zona e Romës është përcaktuar nga organizatorët te Diga e Liqenit., kurse ajo e Feynordit do të jetë te pedonalja e Tiranës. Bashkia e Tiranës do të vazhdojë të bëjë ato punë që di të bëjë më mirë, organizimin e eventeve në sheshe. Qyteti do të vishet edhe me një dekor të veçantë para dhe gjatë zhvillimit të ndeshjes”, tha Veliaj.