Shtatzënia e Aliza Jane, modeles së njohur në Instagram ka shkaktuar polemika, pasi ndjekësit i kujtojnë ende deklaratës e thënë dy vite më parë, kohë kur rrëfeu se kishte kryer seks oral me Devin Booker dhe gjashtë lojtarë të tjerë të Phoenix Suns në të njëjtën kohë.

Të gjithë po pyesin veten nëse babai i foshnjës mund të jetë një lojtar aktual i NBA. Fakti që modelja po e mban të fshehtë babanë e fëmijës, e bën akoma më misterioze këtë çështje. Në vitin 2020, modelja Aliza Jane u shfaq në podkastin “No Jumper” të Adam22 dhe tregoi se në ditëlindjen e saj ajo kreu marrëdhënie me shtatë lojtarë të ndryshëm nga një ekip NBA në të njëjtën natë.

Por, edhe pse kanë kaluar vite nga ajo natë e çmendur me lojtarët e Suns, mijëra përdorues të internetit po spekulojnë dhe madje janë të sigurutë se babai i fëmijës së parë të Aliza Jane është në mesin e atyre shtatë lojtarëve të Phoenix Suns.