2022-ta po na thotë dalëngadalë lamtumirë, 2023-ta është afër dhe parashikimet astrologjike për 12 shenjat e zodiakut japin e marrin për vitin e ri.

Mund të kemi parë në një artikull të mëparshëm tre shenjat e Horoskopit që do të divorcohen në vitin e ri, por ka edhe nga ato që do të ngjitin shkallët e kishës.

Le të shohim se cilat janë tre shenjat e horoskopit që do të martohen në vitin 2023!

Peshorja

Ju jeni njerëz që kërkoni dhe e doni shoqërinë. Nuk mund të jesh i vetmuar dhe është fakt që vitet e fundit shumë gjëra kanë shkuar keq, me kokë poshtë ose thjesht të kanë ngrënë fytyrën. 2023 është viti juaj! Prej fillimit të vitit të ri, përfaqësuesit e shenjës suaj të horoskopit po përgatiten tashmë për një martesë që do të sjellë edhe pasardhës nga maji e në vazhdim.

Gaforrja

Ju me të vërtetë e doni familjen! Vitet e fundit jeni testuar shumë dhe besoni se kjo nevojë më e thellë e juaja e brendshme për të krijuar një familje të duhur nuk do të realizohet kurrë! Por viti 2023 është viti që lini pas hidhërimet dhe toksicitetet e së shkuarës. Perspektiva e martesës tashmë do të fillojë të shfaqet dhe t’ju ofrohet për fat të mirë tashmë brenda 5 muajve të parë të vitit.

Luani

2023 vjen për të përgënjeshtruar atë që thatë se nuk do të martoheni. Pas zgjedhjeve tuaja të gabuara të dashurisë, por edhe zënkave të pafundme… është koha të ndjeni brenda, se mendimi dhe ideja për një dasmë është pjekur! 5 muajt e parë të vitit sjellin maturimin e vendimit dhe më pas Jupiteri në Demi sjell angazhimin dhe